Malatya'da deprem

Malatya'da 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

ABB, kurban bağışlarını almaya devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Kurban Bayramı’nda da hayırsever ve ihtiyaç sahibi Başkentliler arasında köprü oldu. Başkentin 5 ilçesinde kurulan kurban kesim alanlarında bekleyen soğuk zincir araçlarıyla ve PORTAŞ Soğuk Hava Deposu’na vatandaşların kendileri getirdikleri kurban eti bağışları toplandı.

Hatay'da mezarlık içinde ulaşım golf araçlarıyla sağlandı

Hatay, 16 Haziran (Hibya) - Hatay Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı boyunca vatandaşların bayram yorgunluğu yaşamaması ve mutlu, huzurlu bir bayram geçirilmesi için nöbetçi birimleriyle il genelinde çalışmalar yürütüyor.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Kurban Bayramı'nı kutladı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Kurban Bayramı'nı yayımladığı mesajla kutladı.

Gürcistan'da deprem

Gürcistan'da 4.5 ve 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Avrupa Konseyi iç pazarda deterjanlara yönelik yeni kurallarla ilgili pozisyonunu saptadı

İstanbul, 16 Haziran (Hibya) - Belçika İklim, Çevre, Sürdürülebilir Kalkınma ve Yeşil Anlaşma Bakanı Zakia Khattabi'nin yaptığı açıklamaya göre Avrupa Konseyi, deterjanların AB'de satışı ve serbest dolaşımına ilişkin mevcut kuralları basitleştirmeyi amaçlayan deterjan tüzüğüne ilişkin müzakere yetkisini kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdülaziz El Suud ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Dünya Bankası: Küresel büyüme istikrar kazanıyor ancak zayıf bir hızda

İstanbul, 16 Haziran (Hibya) - Üç yıl üst üste yavaşlayan küresel büyüme istikrarını koruduğunun altını çizen Dünya Bankası Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Ekonomisti Indermit Gill, Küresel Ekonomik Beklentiler raporunda enflasyonun son üç yılın en düşük seviyesine gerilediğine dikkat çekti.

Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şerif ve BAE Devlet Başkanı Al Nahyan ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Muhammed Bin Zayed Al Nahyan ile telefonda görüştü.

Pavel: İsviçre'deki barış zirvesinde dünyanın farklı yerlerinden ülkelerin sesleri duyuldu

Stokholm, 16 Haziran (Hibya) - Çekya Devlet Başkanı Petr Pavel, İsviçre'deki Barış Zirvesi'nde dünyanın farklı yerlerinden ülkelerin seslerinin duyulduğunu belirtti.