news-details

“Muğla’da Yaşam” temalı resim yarışması ödül töreni gerçekleşti

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü Yılı anısına plastik sanatlar alanında Cumhuriyet’in yetiştirdiği sanatçıların çalışmalarını desteklemek ve sergilemek amacıyla düzenlenen, 57 sanatçının 69 eserle katıldığı “Muğla’da Yaşam” temalı resim yarışması ödül töreni Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirildi. Muğla’da Yaşam resim yarışması ödül törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Muğla’da Yaşam resim yarışması seçici kurul üyeleri Prof. Dr. Hüsnü Dokak, Prof. Dr. İsmail Özgür Soğancı, Prof. Dr. Lale Altınkurt, Prof. Dr. Şemsettin Edeer, Prof. Dr. Zeliha Akçaoğlu gibi değerli isimlerden oluştu ve 69 eserden 15’i sergilenmeye 15 tanesi de ödül almaya hak kazandı. Yarışmaya Bodrum ilçesinden katılan Selma Gümüş Muğla’yı güzellikleri, farklılıkları ile nasıl anlatırım diye düşünürken halk oyunları deneyimlerinden bir düğünü resme aktardığını söyledi ve resim hayatının başlangıcı olan bu yarışmayı düzenleyen Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Muğla’da Yaşam temalı resim yarışmasına Türkiye’nin 23 farklı ilinden katılım olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün yarışmaya katılan tüm eser sahiplerine teşekkür etti. Başkan Gürün; “Muğla dünyanın ve ülkemizin en özel şehirlerinden biri. Turizm, tarım ve kültür kenti olan Muğla sadece nüfusa kayıtlı olanların veya üzerinde yaşayanların şehri değil herkesin şehri. Muğla’da Yaşam temalı resim sergisine ülkemizin 23 farklı şehrinden 69 eser katılımın olması da Muğla’nın bu özelliğini en güzel şekilde anlatıyor. Muğla’da yaşamaktan ve bu şehre hizmet etmekten büyük gurur duyuyor, yarışmamıza katılan tüm eser sahiplerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Muğla’da Yaşam resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş tarafından verildi.

 

  Hibya Haber Ajansı